Üniversitemizin lisans programlarına öğrenci kabulü, Türkiye’deki diğer üniversitelerde olduğu gibi ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılıyor. Yerleştirme, üniversitemiz tarafından her sene önerilen ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan kontenjanlar dahilinde yapılıyor. Kontenjanlar, puan ve başarı sıraları o yılın YKS kılavuzunda yer almaktadır.

Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne bağlı olan Tiyatro bölümümüz özel yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır. Başvuru koşulları için Tiyatro bölümünün sitesini inceleyebilirsiniz: theatre.khas.edu.tr

Fakültemizin eğitim dili İngilizcedir.

Baraj puanını geçemeyen, merkezi yerleştirmeyle veya özel yetenek sınavıyla üniversitemize yerleşemeyen öğrenciler üniversitemize kayıt yaptıramazlar. Öğrenci bir sonraki yıl tekrar sınava girip üniversitemize yerleştiğinde kayıt olabilir.

Kayıtlardan sonra üniversitelerin açık kalan kontenjanlarına, ÖSYM tarafından ilan edilen tarihlerde yine merkezi olarak ek yerleştirme ile öğrenci alınmaktadır. Tiyatro bölümümüz için açılacak ek sınava girmeniz gerekmektedir.

KHAS Lisans Burs Yönergesi‘ne göre Kadir Has Onur Bursları her yıl bahar yarıyılı sonunda akademik takvime göre tüm sınav notlarının sisteme girilmesini takiben belirlenir. Ayrıca öğrencilerin başvuru yapmaları gerekmez.

https://my.khas.edu.tr/ üzerinden e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Ders Muafiyet Başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz. Daha önce bir yükseköğretim kurumunda öğrenci iken herhangi bir nedenle ilişiği kesilmiş veya mezun olup ÖSYS ile Üniversitenin bir ön lisans veya lisans programına kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler, Üniversiteye kayıt yaptırdıkları takdirde daha önce devam ettikleri yükseköğretim programında başarılı oldukları (Türkçe ve Tarih dersleri dışındakilerde üzerinden beş yıl geçmemiş olmak koşulu ile) eşdeğer derslerden muafiyet talep edebilirler. Bu öğrencilerin ders muafiyeti ve intibak işlemleri Kadir Has Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Muafiyet ve İntibak İşlemleri Yönergesine göre yapılır. Bu fıkra çerçevesinde Üniversiteye intibakı yapılmış öğrencilerin mezuniyet hakkı kazanabilmeleri için Üniversitede lisansta en az dört yarıyıl, ön lisansta en az iki yarıyıl kayıtlı olmaları şartı aranır. Çekirdek müfredatla öğretime başlayan öğrenciler muafiyet talebinde bulunamazlar.

https://global.khas.edu.tr/ uzantısından bilgi alabilirsiniz. Fakülte ve bölümdeki Erasmus temsilcisi öğretim üyemizden de bilgi alabilirsiniz.

Evet, akademik danışmanınız mezuniyet sürecinize kadar size danışmanlık yapmaktadır.

Sanat ve Tasarım Fakültesi İdari İşler Ofisi’ne başvurmalısınız. 

Burçin A. Apaydın | burcin.apaydin@khas.edu.tr | Dahili: 1315

Meral Karasu | meral.karasu@khas.edu.tr | Dahili: 1301