DESIGNHUB-IST: Parametrik Tasarım Çalıştayı

17 Kasım 2022
10:00 - 13:00
Zoom

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi yürütücülüğünde faaliyetlerine devam eden DESIGNHUB-IST Tasarım, Uygulama ve Eğitim Merkezi, “Parametrik Tasarım Çalıştayı” düzenliyor.

Çalıştay, 17 Kasım Perşembe, 10:00-13:00 saatleri arasında Doç. Dr. Sabri Gökmen tarafından, çevrimiçi (online) olarak gerçekleşecektir. Katılım ücretsizdir.

Bu etkinlik kapsamında dijital çağdaki güncel kavramlardan biri olan parametrik tasarım hakkında genel bilgiler verilecektir. Birçok tasarım alanında kullanılmaya başlanılan hesaplamalı modelleme, parametrik algoritmalar ve dijital fabrikasyon konularıyla ilgili örnekler paylaşılacaktır. Etkinlik kısa bir çalıştayla parametrik tasarım araçlarıyla ilgili basit bir ürün tasarımını uygulamalı gösterecektir.

  • Parametrik tasarım nedir?
  • Algoritmalarla otomasyon nasıl yapılır?
  • Hesaplamalı üretim süreçleri nasıl yönetilir?
  • Dijital fabrikasyon nedir?
  • Fabrikasyon araçlarının güncel uygulama alanları nelerdir?
  • Parametrik model nasıl üretilir?

Çalıştaya katılmak için DESIGNHUB-IST platformuna kaydolmak gerekmektedir. Kayıt için lütfen tıklayınızBaşvuru yapan üyelerimize online katılım için link maili atılacak ve eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir.

Zoom ID: 829 8086 7850 Parola: 750147

Platforma daha önceden kayıt olanların info@designhubist.com veya designhubist@gmail.com adresine etkinliğe katılım durumları ile ilgili e-posta atmaları yeterlidir.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “DESIGNHUB-İST Tasarım, Eğitim ve Uygulama Merkezi” Projesi kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup içerik ile ilgili tek sorumluluk yararlanıcıya aittir.

Herkese Açık Online Kolokyum #28: Prof. Dr. Yonca Erkan